Geri Dönüşüm Nedir

Yayınlanma Tarihi: 11/05/2023

isminden de anlaşılacağı gibi Geri Dönüşüm kullanım ömrünü tamamlamış atıkların toplanarak fiziki yada kimsalar işlemlerden geçirildikten sonra ikincil hammadde olarak imalat ve üretim sektörüne kazandırılmasıdır.

Geri dönüşüm hem ülkemiz hemde tüm dünyada doğayı korumak için son derece hayati öneme sahip olmaktadır. dönüştürülebilir atıkların gelişigüzel doğaya salınması gerek doğamız gerekse tüm canlıların sağlığı için son derece büyük bir tehdittir.

doğa'da kendi halinde yüzlerce yıl kaybolmayan bazı atıklar çevreyi kirletmekte ve canlıların sağlığını tehlikeye sokmaktadır. yaşanılabilir temiz bir dünya için Geri dönüşüm Süreci her insan için bir vazifedir.

ülkemizde 2004 Avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde daha önce Hurdacı Olarak lanse edlen sektöre Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Lisans Zorunluluğu getirilmiş, Şartları yerinegetiren firmalara tehlikeli/tehlikesiz adı altında Atık Toplama Ve Ayrıştırma lisansı Verilerek Geri Dönüşüm Tesisi olarak kayıt altına alınmaya başlanmıştır.

 

Firmamız Koç Metal Hurdacılık & Geri Dönüşüm Olarak 2006 yılından beri lisanslı olup bu sektörde olabilecek her türlü toplama, ayrıştırma, taşıma, işgüvenliği vs konularda profesyonel olarak hizmetini devam ettirmektedir

Son Haberler

Mersin Hurdacılar Sitesi

Mersin Hurdacılar Sitesi; Kentimizin Kuzeyinde Yalınayak ile Yeni Hal Arasında 1997 yılında Kurulmuştur. Zamanın Ş...

Devamını oku

Hurda Alımı Yapılan Bölgeler

Firmamız Mersinde Hemen her bölgeden yerinde ve Nakit ödeme ile Hurda alımı Yapmaktadır. Belirli Mi...

Devamını oku

Geri Dönüşüm Nedir

isminden de anlaşılacağı gibi Geri Dönüşüm kullanım ömrünü tamamlamış atıkların...

Devamını oku

 


https://www.mersinhurda.org/ © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır -