Mersin bakır hurda fiyatı

Mersin bakır Hurda Fiyatları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Bakır Hurda Fiyatları Londra Metal Borsasında Belirlenmektedir, Borsadaki Emtia fiyatları ile döviz kuru karşılaştırması sonucu ülkemizdeki ortalama bakır hurda fiyatı belirlenmektedir.

Ayrıca Bakır'ın Kalitesi arz/talep dengesi gibi sebeplerde fiyatların belirlenmesinde önemli yer almaktadır Kısaca bakır kalitelerinden bahsedecek olursak 

Soyma Bakır; Hurda kabloların yüzeyinde bulunan plastiğin el yada makinalar ile ayrılması ile ortaya çıkan saf bakıra denmektedir, genelde hurda kabloların soyulması sonucu ortaya çıkan %99,99 oranında saf bakırdır. Soyma bakır yüzeyinde oksitlenme, yağ yada iplik gibi karışım olmamalıdır. bu kriterle uyan bakır çeşidi olan soyulmuş bakır günümüzde en değerli sınıftadır.

Lama Bakır; elektrik pano imalatından, trafolardan çıkan bakır çeşididir, elektriğin iletilmesinde en önemli ürünlerdendir, analizi %99,99 saf bakırdır. Lama Bakırlarda Boya, oksitlenme gibi dış etkenler olmadıkça tıpkı Soyma bakır gibi ilk katagori fiyatlarından alınmaktadır.

Kırkambar Bakır; yanmış kablolardan çıkan bakırlar, klima boru bakırları, trafo bobin telleri, tencere tabak gibi kullanılmış, boyalı, kurşun yada kalay gibi alaşım karışmış bakır türleridir, bu grup yukarıdaki bakır gruplarından daha düşük fiyatlandırılmaktadır.

 

ilimiz Mersin için En güncel Bakır Fiyatlarını Mersin Hurda Bakır Fiyatları Sayfamızdan takip edebilirsiniz

 

 

 

 

 


https://www.mersinhurda.org/ © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır -